Навігація за категоріями:

#емоції (22) #пошук_натхнення (1) #прийняття_рішень (3) #підбірки_питань (4) #саморефлексія (28) #стосунки (4) #тайм_менеджмент (5) #чек-лист (12) #інформаційна_гігієна (2)

❄️ Ось і настав завершальний місяць 2024-го року. Підбивати річні підсумки поки зарано, адже попереду маємо для реалізації задуманого ще цілий місяць, а урізноманітнити його допоможе чек-лист ментального здоров'я на грудень!
🍂 Осінь уже перетнула свій екватор, але попереду цілий місяць естетики затишних вечорів та теплих светрів. А ще саме час для чек-листа ментального здоров'я на листопад!
🍁 Дні поступово стають холоднішими, проте це не привід сумувати, адже осінь має безліч позитивних сторін. Нумо романтизувати жовтень разом з чек-листом ментального здоров'я!
📚 Ось і починається новий навчальний рік. Для когось він стане фінішною прямою на шляху до отримання диплома про вищу освіту, а хтось лише розпочинає студентське життя. На якому етапі ви б не були, а дбати про ментальний стан варто всім! Саме тому пропонуємо новий чек-лист ментального здоров'я на вересень.
☀️ Попереду ще третина літа, тож саме час насолодитися нею на повну потужність та відпочити перед початком навчального року. Нехай у цьому допоможе новий чек-лист ментального здоров'я на серпень.
☀️ Літо невпинно набирає обертів, переводячи нас на другий рівень - липень. Саме тому час звернути увагу на новий липневий чек-лист ментального здоров'я.
🔜 Навчальний рік поступово добігає кінця. Попереду фінальне випробування – сесія, а після неї довгоочікувана перерва на відпочинок. Дуже важливим […]
💆 Травень – зазвичай не найлегший місяць для студентів, проте це зовсім не привід забити на себе. Саме тому пропонуємо […]
📬 Часто люди чекають особливого сигналу чи знаку, що вже пора записатися на консультацію. Тим часом проблема нікуди не зникає, а лише загострюється. Саме тому важливо звертатися за психологічною допомогою. У статті наводимо 5 вагомих причин для звернення до психолога.
☀️ По-справжньому квітнева погода зігріває тіло, а душу - новий весняний чек-лист!
🌞 Промені березневого сонця чимдуж вриваються до наших вікон, а залишки прохолоди змінюються весняною свіжістю! А значить - саме час для новенького чек-листа на березень.
💪🏻 Вриваємося до другого навчального семестру з новими силами та лютневим чек-листом.
🔓 Вітаємо вас у 2024-му! Та одразу пропонуємо до вашої уваги новенький чек-лист ментального здоров'я!
ℹ️ Коло контролю - це те, що напряму залежить від вас, чим ви керуєте, за що несете відповідальність. Сюди входить те, що ви маєте змогу контролювати. 
Турбота про себе та телефон: який тут зв'язок? У статті порівнюємо догляд за гаджетом та собою, а наприкінці потренуємо навички турботи про себе за допомогою вправи.
У статті розберемося з тим, що таке побачення з собою і розглянемо п'ять ключових причин, чому варто приділити цьому увагу та влаштовувати побачення з собою.
📝 Сьогодні знайомимося зі щоденником вдячності - інструментом, що допомагає актуалізувати позитивні емоції та помічати навіть дрібні радощі. Детальніше у статті.
▫️ Ось і промайнула половина літа. Якщо у вас виникла думка: "Уже друга частина липня, а я нічого не зробив/ла, ніде не був/ла, нічого не бачив/ла", то ця стаття для вас.
Період сесії - справжнє випробування для студентів. Проте не варто забувати про поліпшення стану після активної інтелектуальної роботи. Як же відновитися після напружених днів?
😟 Кожен у своєму житті зіштовхувався з ситуацією, коли хтось щось сказав, начебто не таке вже й образливе, але неприємний осад залишився. Можливо ви чули вислів "червоний прапорець". У взаєминах у цей термін можна вкладати ознаки токсичних стосунків, які несуть негативний вплив.
▶️ Мультфільми – це не завжди дитяча розвага. Пропонуємо вашій увазі підбірку короткометражних мультиплікаційних робіт, що мають глибинний сенс.
Як погода впливає на нас? Як підтримати себе у похмурий день? Чи можна якось поліпшити настрій? Що таке "метеочутливість"? Про все це у статті.
▫️ Ви вже ознайомилися з першою частиною словника складних емоцій та почуттів? Якщо так, тоді мерщій розширювати та поглиблювати свої знання за допомогою другої частини!
🔍 Зазирніть до підбірки зі словника складних емоцій та почуттів. Можливо саме тут знайдеться найбільш влучне слово.
▫️ Щоб зрозуміти чи зручний нам певний одяг, чи личить, чи почуваємо себе комфортно в ньому, ми йдемо до примірочної. А як бути з прийняттям рішень? Чи можна спробувати "приміряти" варіанти розвитку подій?
🧘 Саме час відволіктися! Так-так, ми до тебе звертаємося. Навіть найсерйознішим людям іноді потрібно перемикатися. Це необхідно для збереження ментального здоров'я, розвантаження, послаблення емоційного напруження.
 Зигмунд Фройд — це, напевно, найбільш відомий психолог у світі, адже навіть ті, хто далекий від психології, чули його прізвище. Його праці мають як шанувальників, так і затятих критиків. Однак внесок Фройда в науку — значний.
Чи запитували ви себе: "Що таке любов?", чи намагалася зрозуміти це? А чи вдалося вам знайти відповідь? Еріх Фромм проаналізував феномен любові у своїй книзі "Мистецтво любові". Пропонуємо пошукати відповідей з цієї книги у статті.
🔍 Артеріальний тиск у нормі, рівень гемоглобіну відповідає нормі, рівень глюкози в крові — задовільний, температура - 36.6° С - все це деякі з маркерів фізичного здоров'я. А як щодо зорових відносин?
▫️ Тибетський тест – інструмент, що відображає ваше підсвідоме ставлення до світу, допомагає дізнатися про себе щось нове та замислитися над тим, що маєте.
Матриця Ейзенхауера - це інструмент для аналізу та планування своєї діяльності. Окрім структурування справ матриця допомагає побачити найголовніші завдання, послабити емоційне напруження та скласти план дій. Детальніше у статті.
▫️ Чи можна щось планувати в такі складні часи? Можна, ба більше - варто! Чим корисне планування та як створити продуктивні цілі на 2023-й рік у статті.
▫️ Іноді, приймаючи рішення, ми концентруємося лише на теперішньому, нехтуючи перспективами. Буває й навпаки – намагаємося розгледіти майбутнє, незважаючи на сьогодення. Щоб прийняти найбільш вивірене рішення, можна скористатися технікою 10/10/10 – це інструмент, що допомагає проаналізувати поточну ситуацію та прийняти зважене рішення.
▫️ 2022-й видався нелегким роком для кожного українця. Цього року було чимало лиха, але були й хороші події. Отож, пропонуємо підбити підсумки […]
🔍 Що таке катастрофізація? Чим вона небезпечна? Як виникає? Як з нею боротися? На ці питання надасть відповіді стаття.
📱 MindShift CBT — Anxiety Relief (управління тривогою, самодопомога для зменшення занепокоєння).🔍 Про додаток: “MindShift CBT — додаток, створений для […]
Ми продовжуємо мужньо стояти, навіть під час відключень. А щоб провести цей проміжок часу ще й з насолодою — пропонуємо вашій увазі дві психологічні гри-обговорення.
Переосмислення важливо робити для того, аби налаштувати себе на позитивний лад, що сприятиме адаптації до теперішньої ситуації, а також поліпшить емоційний стан.
Сьогодні ми пропонуємо до вашої уваги статтю з рекомендаціями про те, як можна планувати своє життя під час війни.
Тривога — слово знайоме, напевно, кожному українцю. Скільки різноманітних емоцій та асоціацій воно викликає.
 Емоційне виснаження, стреси, тривожність, проблеми в стосунках, негаразди на роботі чи вдома — це тільки частина чинників, які можуть руйнувати наше психологічне здоров’я. У такі скрутні часи кожному необхідно комусь виговоритись або послухати пораду. Підготували підбірку безкоштовних ресурсів, де ви зможете отримати необхідну психологічну допомогу.
Тривога — слово знайоме, напевно, кожному українцю. Скільки різноманітних емоцій та асоціацій воно викликає.
У попередній статті ми розповідали про деякі зі складнощів, які могли спіткати кожного під час дистанційного навчання. Тепер продовжуємо розглядати ці труднощі та способи їх подолання.
▫️ Дистанційне навчання — виклик сьогодення. Можна довго сперечатися та оцінювати його переваги й недоліки. Іноді дистанційка викликає певні складнощі, з якими міг зіштовхнутися будь-хто з нас, але це не привід опускати руки.
▫️ У минулій статті ми розповідали про комунікативні бар'єри, що це та які вони бувають. ▫️ Сьогодні пропонуємо ознайомитися зі статтею про те, як такі бар'єри долати, а також запобігти їх виникненню.
Чи потрапляли ви до ситуацій, коли було важко порозумітися з кимось? Чи задумувалися ви чому так ставалося? Справа може бути в комунікативних бар'єрах. Комунікативні бар'єри — це перешкоди, що виникають під час спілкування, заважаючи знайти спільну мову.
📋 Спробуйте дізнатись щось нове за допомогою переліку запитань, котрі допоможуть дізнатись більше про ваших батьків та родину!
Сьогодні пропонуємо вашій увазі подібні питання для обговорення з друзями. Зустріньтеся з другом/подругою чи зберіться всією компанією поговоріть про дружбу.
▫️ Якщо вам складно розпочати серйозну розмову про стосунки, дізнатися думку партнера/ки стосовно тих чи інших аспектів романтичних відносин, то наведений перелік запитань може стати в нагоді для обговорення!
▫️ Самоаналіз варто проводити конструктивно, з турботою про себе, аби це призвело до позитивного результату. Як це зробити? Стаття розповість про це, а також про те, як робити не варто.
Чи потрапляли Ви до ситуацій, коли хотілося підтримати близьку людину, але не могли підібрати правильні слова? Чи відчували розгубленість в таких випадках? А чи зіштовхувалися з негативною реакцією на Вашу підтримку?
🔸 Чи покращувала взаємодія з тваринами Ваш настрій? Чи викликає посмішку перегляд милих відео з тваринами? Чи знаєте Ви чим корисна взаємодія з домашніми улюбленцями? Як саме вона може допомогти впоратися з труднощами? На ці та інші питання надасть відповіді стаття.
Чи потрапляли ви до ситуацій, коли хтось дуже сильно "бісить"? А бувало коли щось "закипало" всередині? Чи відчували пришвидшене серцебиття, пітливість, тілесний жар чи напруження м'язів? Якщо так, то, швидше за все, ви відчували гнів. Що таке гнів? Які бувають причини його виникнення? Що робити, якщо його відчули? Чи можна забороняти собі гніватися? Шукаємо відповіді на ці та інші запитання у статті.
Чому важливо відпочивати, навіть під час війни? Як можна продуктивно використати час на канікулах (у відпустці)? Що можна зробити для переключення? Про це та інше розповість стаття.
Консервування емоцій - це відкладення проживання емоцій, що може призвести до негативних наслідків. Як це відбувається? Чому шкідливо консервувати емоції? Що робити, якщо помітили, що консервуєте емоції? На ці та інші питання надасть відповіді стаття, котру ми підготували для Вас.
▫️ Чи помічали, що нині значна кількість пар розпадається? За яких причин багато пар завершують стосунки на фоні війни? Чому не можуть впоратися з випробуванням війною? Що робити, якщо стало важко в стосунках на фоні війни? На ці та інші питання надасть відповіді стаття, котру ми підготували для вас.
 З початку повномасштабного вторгнення на територію України значна кількість жителів нашої держави почали волонтерити. Такі складні часи продемонстрували, що схильність до волонтерства (надання безкорисливої допомоги) - це, напевно, одна з головних рис українського менталітету. Волонтерство - це потужна рушійна сила, що долає значні перешкоди, однак вона може спричиняти емоційне вигорання у волонтерів.
Чи ви чистите зуби щодня? А миєте руки після повернення з прогулянки? Пандемія коронавірусної хвороби нагадала нам про важливість дотримання правил особистої гігієни, використання мила та антисептичних засобів. Сьогодні маємо новий виклик - опанування інформаційної гігієни.
🔸 Що таке синдром відкладеного життя? Як його виявити та розпізнати? Що робити, якщо помітили за собою? На ці та інші питання надасть відповіді стаття про синдром відкладеного життя, яку ми підготували для вас.