▫️ Як часто ви дякуєте оточуючим, собі або просто випадковим незнайомцям? А чи знаєте чим це може бути корисним? Чи виникають у вас хвилини невдоволенням власним днем? Як на це реагуєте?
📝 Сьогодні знайомимося зі щоденником вдячності – інструментом, що допомагає актуалізувати позитивні емоції та помічати навіть дрібні радощі. Детальніше у статті.
Що це?
Щоденник вдячності – це щоденник, блокнот чи нотатки в паперовому або електронному вигляді, де висловлюють власну вдячність.
Для чого? Чим це буде корисно?
Такий щоденник допомагає актуалізувати позитивні переживання; згадати приємні моменти за день; допомагає краще зрозуміти свої емоції та почуття; сприяє зниженню емоційного напруження; розширює спектр оцінки подій за день.
Для кого? Кому?
Щоденник вдячності – це річ конфіденційна, ніхто не має його читати без вашого дозволу. Ви можете виражати в ньому свою вдячність кому завгодно.
Де? У якому форматі?
Це може бути хоч паперовий варіант, хоч електронний. Оберіть для себе найбільш зручний формат. Можливо це традиційний щоденник-планер, а може ви бажаєте самостійно створити макет чи роздрукувати його, або ж ваш вибір – це документ Word чи спеціальний додаток.
Як заповнювати? Що писати?
Можете заповнювати у довільній формі, але не збувайте ті самі слова вдячності: «Я вдячний/а за…», «Дякую, що…» тощо. Намагайтеся заповнювати щоденник кожного дня, зазначаючи дати та дні тижня. Спробуйте записувати принаймні 3 вдячності за день.
Ви можете дякувати собі, іншим людям, тваринам, погоді та ін.. В цьому немає обмежень.
Приклад заповнення щоденника:
Приємного вам ведення щоденника!
Підготувала: Софія Інкіна, психологиня ВСПР-ССС.