😵💫 Знову горять дедлайни? Не знаєш з чого почати? З’являється прокрастинація? Відчуваєш провину за невиконані справи? Якщо щось з цього переліку відгукнулося, тоді мерщій знайомитися з матрицею Ейзенхауера!
▫️ Матриця Ейзенхауера – це інструмент для аналізу та планування своєї діяльності. Окрім структурування справ матриця допомагає побачити найголовніші завдання, послабити емоційне напруження та скласти план дій. Детальніше у статті.
«Не всі термінові справи важливі, не всі важливі справи є терміновими» — Д. Ейзенхауер.
Матриця Ейзенхауера — це інструмент, що допомагає ефективно планувати свій час.
Принцип матриці полягає у тому, щоб оцінити власні завдання за критеріями важливості та терміновості.
Матриця складається з чотирьох блоків, кожен з яких характеризує важливість та терміновість кожної окремої справи.
Блок A – «Важливо та терміново»
До блоку А варто віднести ті справи, невиконання яких може серйозно вплинути на ваше життя. Також сюди можуть бути віднесені вагомі завдання, що мають конкретний термін виконання. Ці справи потрібно виконати, зробити.
Блок В – «Важливо, але не терміново»
До блоку В належать такі завдання, які можна запланувати, відтермінувати. Завдання даного блоку мають бути доволі значущими, але не вимагають зробити це найближчим часом. Ці справи варто запланувати, щоб зробити згодом.
Блок С – «Не важливо, але терміново»
Блок С про ті завдання, які є не дуже важливими для вас, проте краще, якщо вони будуть виконані, а окрім того – вони мають певний термін виконання. Такі справи доцільно делегувати – доручити комусь, залучити до діяльності іншу особу.
Блок D – «Не важливо та не терміново»
Блок D – це здебільшого «пожирачі часу». Такі заняття, що не приносять ні користі, ні задоволення, але можуть відбирати багато часу. Проаналізуйте власну життєдіяльність та виокремить ці заняття, їх варто видалити, прибрати зі свого життя.
Як працювати з матрицею?
Спробуйте проаналізувати те, як проходять ваші дні. Чим ви займаєтеся? Що займає багато часу? Складіть перелік актуальних поточних завдань. Розподіліть ваші справи згідно з таблицею.
Якщо не вийшло попрацювати з матрицею самостійно, тоді приходьте за допомогою до психолога.
Продуктивних вам днів!
Підготувала: Софія Інкіна, психологиня ВСПР-ССС.