Тренінговий центр «Solidare» факультету соціології і права в цьому навчальному році проводить пілотний проект «Адаптація першокурсників». Практика подібних заходів існує в деяких вузах України, а також й інших країн. Метою адаптації першокурсників  є полегшення інтеграції першокурсників до нового соціального середовища, запобігання конфліктів, згуртування групи, покращення комунікативних навичок кожного студента.

Унікальністю цих адаптаційних тренінгів є те, що вони проводяться за принципом «рівний-рівному»: коли трансляторами інформації та її споживачами є однолітки, що, з одного боку, робить процес спілкування менш формалізованим, а з іншого — може стати для першокурсників чудовим стимулом у саморозвитку. Проводять адаптаційні тренінги студенти, які пройшли навчання в одному з напрямків роботи Тренінгового центру ФСП «Школа тренерів» і випускною роботою яких було саме створення тренінгів, які увійшли до програми адаптації першокурсників.

Керує «Школою тренерів» та організацією курсу «Адаптація першокурсників ФСП» викладачка кафедри політології, соціології та соціальної роботи, тренер Тренінгового центру факультету соціології і права — Вайнілович Наталія Андріївна (nalina.vaine@gmail.com).

Участь в адаптаційних тренінгах здійснюється на добровільній основі. Цього року дві з існуючих п’яти груп першокурсників факультету соціології і права вирішили пройти тренінги. Це групи СР-11 та АМ-12. Для кожної з них буде проведено по три тренінги. Кожен тренінг триває три астрономічні години з 10-ти хвилинною перервою. Тренінги з курсу «Адаптація першокурсників ФСП» проводитимуться в Студентській соціальній службі НТУУ «КПІ» з 24 жовтня по 16 листопада 2011 року з 14.00 до 17.00.