Далеко не секрет, що при написанні реферату, курсової роботи або диплому студенти користуються не лише бібліотечними джерелами, але і можливостями всесвітньої мережі. Так, складно протиставити фонди навіть декількох бібліотек тому, що може надати інтернет. Узяти хоч би пропозиції безкоштовних сайтів по готових рефератах, курсових і дипломних роботах. Будемо відверті — оголошеннями подібного змісту заповнені практично усі дошки електронних оголошень. Зрозуміло, система пошуку необхідної роботи на подібних сайтах дуже проста, тому не складає особливих труднощів знайти схожі за тематикою, а іноді і зовсім зустрічаються роботи, написані суто по Вашій темі. Але я думаю, що поспішати радіти не варто! Давайте розглянемо, які підводні камені чекають на Вас, якщо Ви все-таки скачаєте цю роботу:

• Низький рівень виконаної роботи, який частенько характеризується наявністю застарілої інформації, яка нерідко буває взята просто з голови, оскільки відповідальності за інформацію, що надається, ніхто не несе. Неактуальність інформації, неможливість застосувати представлені факти в роботі за Вашою тематикою, частенько призводять до невірних логічних висновків, як результат — робота вирушає на доопрацювання.

• На подібних сайтах, як правило,  ніхто не вказує термін розміщення робіт, а якщо дата і стоїть, то можливо вона є просто черговою датою оновлення бази, а ніяк не надходження роботи. Висновок напрошується сам по собі : невідомо, скільки студентів скористалося подібною роботою і чи не виявитеся Ви в двозначному положенні, якщо подібний реферат або курсова робота будуть в наявності ще у декількох Ваших однокурсників.

•  Список літератури у скачаних роботах або відсутній, або безнадійно застарілий і недостовірний. Давно не є секретом той факт, що список літератури грає дуже важливу роль. Опрацювання і посилання на літературу, яка випущена в 80-х роках не принесе Вам бажаного результату.

Факти наведені вище тільки підтверджують: безкоштовний сир — буває тільки в мишоловці.