Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження і становить до 90% випадків. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії розповсюджуються від хворої людина відстань 1−1,5 до 5 м.

Харчовий шлях зараження через забруднення мікобактеріями харчових продуктів та контактний не дуже часті. Особливо небезпечним є хворий на туберкульоз, який перебуває у багато численних колективах. Необхідно пам’ятати про те, що хворий на туберкульоз несе загрозу для всіх оточуючих щодо зараження цією недугою, і дуже важливо при будь-яких ознаках туберкульозу звертатися до лікаря і вимагати цього від своїх оточуючих.

Більшість інфікованих людей на земній кулі не хворіють на туберкульоз, оскільки їхня імунна система успішно бореться зі збудником. Однак частина людей мають більшу ймовірність захворіти на туберкульоз, і такі можуть бути серед вас і ваших оточуючих. Назвемо їх:

1. Особи, які були в контакті з хворим на активну форму туберкульозу, який виділяє в навколишнє середовища мікобактерії туберкульозу. Для дітей, особливо маленьких, достатньо короткочасного контакту з хворими на туберкульоз, щоб відбулося зараження мікобактеріями туберкульозу.

2. Діти та підлітки, котрі страждають на хронічні рецедивуючі захворювання, що знижують захисні можливості організму: часті простудні захворювання, хвороби носоглотки, легенів, цукровий діабет та інші. Особи, які вживають алкоголь, наркотики, палять, погано харчуються, перебувають в стресових ситуаціях та несприятливих екологічних умовах.

3. Особи, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини або вже хворіють на СНІД. У цієї категорії людей перебіг туберкульозу найважчий. 60% хворих людей на СНІД помирають саме від туберкульозу.

Більшість інформації взято з методичних рекомендацій Горбасенко І.М. та Руденко В.В.: «Що необхідно знати про туберкульоз» за матеріалами Головного дитячого фтизіопедіатра України, доктора медичних наук, професора О.І. Білогорцевої.