У наш час в  Україні залишається актуальною проблема гострого дефіциту донорської крові. Саме тому, Студентська соціальна служба НТУУ «КПІ», щонайменше двічі на рік, традиційно восени та навесні, проводить акції з донорства крові з метою розвитку свідомого ставлення до свого здоров’я у студентському середовищі, пропаганди донорства крові серед молоді, популяризації здорового способу життя, донесення  інформації студентському загалу щодо необхідності, важливості та користі здачі крові та залучення небайдужих студентів до цієї проблеми.

У цій нелегкій та благородній справі Студентська соціальна служба НТУУ «КПІ» залучилася підтримкою та вже не перший рік тісно співпрацює із Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих донорів України». З проблемою нестачі донорської крові до нас найчастіше звертаються: Київський міський центр крові, Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Медмістечко (Київська міська клінічна лікарня № 6), Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний центр крові» і ми залюбки їм допомагаємо, проводячи акції з донорства крові в університеті «День донора в КПІ» та «Здай кров — врятуй життя!».

Дні донора в КПІ проводяться у різних формах — це і виїзні акції, коли всі охочі їдуть здавати кров на станцію переливання крові до лікарні, що потребує донорів; і внутрішні — коли кров учасники акції здають безпосередньо у приміщенні Студентської соціальної служби КПІ, а вже потім вона передається на запити медичних закладів; також ведеться робота з пошуку донорів для окремих приватних звернень студентів та співробітників вишу, з якими трапилася біда, та які терміново потребують донорів крові.

За роки існування Студентської соціальної служби НТУУ «КПІ» в університеті проведено майже два десятки акцій з донорства крові, напрацьована власна база донорів, до складу якої входять студенти, аспіранти, випускники та співробітники нашого ВНЗ і ця база постійно оновлюється.

23 липня 2015 року відбулася екстренна акція з донорства крові «Здай кров — врятуй життя!», організована Студентською соціальною службою НТУУ «КПІ». Цього разу КПІшники рятували маленькі дитячі життя, здаючи кров у ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» — єдиний в Україні медичний заклад, де дітей з вродженими вадами серця, оперують з перших годин життя.

Студентська соціальна служба НТУУ «КПІ» відгукнулася на запит про термінову допомогу Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, розуміючи, що проведення кардіохірургічних операцій неможливо без достатньої кількості компонентів крові — еритроцитарної маси, свіжозамороженої плазми та концентрату тромбоцитів, і, незважаючи на літні канікули, акція відбулася!

Всі студенти-учасники акції пройшли вступний інструктаж з донорства крові в Студентській соціальній службі НТУУ «КПІ», а в ДУ «НПМЦ ДКК МОЗ України» — безкоштовне вірусологічне, біохімічне та клінічне обстеження крові, огляд терапевта, отримали необхідні документи про здачу крові та грошову компенсацію.

На серпень 2015 року в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії заплановано ще більше операцій для діток з хворим серцем, але, навіть із залученням багатьох першокласних вітчизняних та іноземних спеціалістів, вони не будуть проведені без достатньої кількості донорської крові та її компонентів. Саме тому, Студентською соціальною службою НТУУ «КПІ» заплановано проведення другого етапу літньої акції з донорства крові «Здай кров — врятуй життя!» для ДУ «НПМЦ ДКК МОЗ України», щоб силами КПІшників забезпечити можливість прооперувати маленьких пацієнтів.

Центру дитячої кардіології та кардіохірургії постійно потрібні донори! У ДУ «НПМЦ ДКК МОЗ України» готові прийняти Вас кожного буднього дня з 8:00 до 13:00!

ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» знаходиться за адресою: вул. Чорновола, 28/1 — корпус, де проводяться операції на серці (на території  лікарні «Охматдит», чотириповерхова споруда жовтого кольору, ліворуч від шлагбаума).

За довідками можна звертатись до керівника відділу трансфузіології ДУ «НПМЦ ДКК МОЗ України» — Василенко Лариси Іванівни (тел.: 067−742−83−96, (044) 284−10−93, 238−78−12, 206−50−37) та до Студентської соціальної служби НТУУ «КПІ» (тел.: (044) 406−80−45, 406−81−29).

Про всі акції з донорства крові в НТУУ «КПІ» можна дізнатись на офіційному сайті Студентської соціальної служби НТУУ «КПІ» www.sss.kpi.ua та на сторінці Соцслужби в соціальній мережі http://vk.com/sss_kpi . Зареєструватися до бази донорів НТУУ «КПІ» можна за тел.: (044) 406−80−45, 406−81−29.

Шановні КПІшники, через нестачу крові та її компонентів, багато людей вимушені чекати своєї черги на операцію і лише від донорів залежить, чи зможуть вони її дочекатись!