Вперше НТУУ «КПІ» спільно з Редакцією газети «Нова» та Громадською організацією соціального захисту та адаптації особистості «Дім життя» розпочав реалізацію всеукраїнського проекту"Збережи життя". Цей проект присвячений надзвичайно актуальній проблемі нашого суспільства — зниженню народжуваності й катастрофічному скороченню населення України.

Усім відома сумна статистика — населення України катастрофічно скорочується. Причин можна називати безліч, але дві основні, на наш погляд, — це те, що усе більше жінок не можуть або не хочуть народити.

А якщо ці «не можуть» і «не хочуть» проаналізувати, то побачимо — от вони, приховані можливості потенційного бебі-буму. Основні причини «не хочуть народити», які приводять до збільшення кількості абортів: несподівана вагітність у результаті позашлюбних відносин у молодих дівчат не готових до материнства, які бояться гнівної реакції батьків або втрати коханця, у плани якого не входить батьківство, відмова партнера від визнання дитини й тому подібні соціально-психологічні причини. Вплив батьків, що наполягають на аборті нібито на благо майбутнього дочки. Відсутність матеріальних умов для виношування й виховання дитини. Причому, ця причина ставиться не тільки до незаміжніх жінок, але й до сімейних пар, які вважають, що їхній добробут поки не дозволяє створити умови для виховання дітей.

Головне, що більшість жінок, що зважилися на аборт по перерахованих причинах, не усвідомлюють повною мірою (або намагаються не думати), що, по-перше, вони роблять убивство, а по-друге, дуже ризикують приректи себе на безплідність. Тобто , якщо ці жінки оцінять реальні наслідки свого кроку, одержать своєчасну психологічну підтримку, якщо їм запропонують варіанти рішення проблем матеріального й морального характеру, то вони зважаться народити!

Причини «не можуть народити» теж не так однозначні. Серед марних сімейних пар дуже багато тих, кому просто не кишені сучасні репродуктивні технології. А державні програми фінансують лише мізерно малу частину необхідних витрат. Так що, цільове залучення фінансових засобів дозволить родинам знайти батьківське щастя й підвищити народжуваність. І тут головне, щоб притягнуті засоби використалися по призначенню...

У рамках проекту будо піднято два таких питання, як зниження числа абортів і підвищення доступності репродуктивних технологій. Протягом заходу студенти проявили неабиякий інтерес та зацікавленість проблематикою міжособистісних стосунків та продовження роду. Інтерактивна форма проведення Ток-шоу сприяла формуванню довірливого спілкування між усіма учасниками заходу. Цікавими також були виступи молодих акторів, які моделювали різні життєві ситуації, близькі кожному присутньому, та дали змогу відчути серйозність проблеми народжуваності в Україні.