З 11 жовтня 2012 року, щочетверга о 16.00 в Студентській соціальній службі будуть проводитись тренінги з арт-терапії для студентів КПІ.

Арт-терапія — м'який метод роботи з внутрішнім світом людини, яка використовується в психології, соціальній роботі, психотерапії та фактично не має обмежень за віком. Особливість його в тому, що за допомогою спонтанних символів, образів, які створює сама людина, здійснюється глибоке самопізнання, розкриття творчих здібностей, гармонізується внутрішній стан людини.

Арт-терапія не має на меті навчити малювати або ліпити. Тут немає оцінок тому, як учасник виражає себе. Це діалог з собою за допомогою різної прикладної творчості: малювання, пісочна терапія, казкотерапія, лялькотерапія, коллажування, робота з метафоричними асоціативними картами і інші.

Тренінги з арт-терапії хоч заздалегідь детально і не прописуються, проте проходять в певні етапи:

1. Налаштування на «тут і зараз»
  2. Знайомство з тренером і учасниками, темою зустрічі (якщо така заявлена)
  3. Проговорення учасниками власних запитів
  4. Спеціальні вправи на створення психологічного комфорту в групі
  5. Робота з різними матеріалами з метою опрацювання виявлених проблем, питань (малювання фарбами, робота з піском, глиною, створення ляльок, казок і ін.)
  6. Обговорення робіт та переживань в парах та\або в колі
  7. Особисті висновки учасників, рефлексія
  8. Релаксація, медитація

На що ж націлені арт-терапевтичні зустрічі?

По-перше — це можливість усвідомити, подивитися зі сторони на свої почуття, емоції, переживання, а також проаналізувати стосунки з близькими людьми, знайти ресурс для подолання труднощів, постановки цілей.

По-друге, різні види арт-терапії знімають емоційну напругу, допомагають розслабитися.

По-третє, взаємодія між учасниками під час творчого процесу розвиває комунікативні навички.

Ведуча тренінгів — Вайнілович Наталія, арт-терапевт, сертифікований тренер (Trainer to Trainers YMCA Europe), член Східно-української асоціації арт-терапії, член Київської Асоціації Практикуючих Психологів і Психотерапевтів, актриса київського playback- театру «Déjà vu plus», викладач НТУУ «КПІ»

Тривалість заняття — 2 години

Максимальна кількість учасників у групі — 12 осіб

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС Є ОБОВЗЯКОВИЙ!

Дедлайн подачі заявки на участь у тренінгу — кожна середа до 16−00.

Запис за телефоном — (044) 406 80 45 або за електронною адресою: sss.ntuu.kpi@gmail.com (тема листа «Арт-терапія», вказати своє ім’я, факультет, телефон)

Оргвнесок складає 5 грн. за заняття (для забезпечення тренінгів необхідними матеріалами). На деяких тренінгах буде важливо використовувати особисті матеріали учасників, про що буде повідомлено завчасно.

Теми занять з арт-терапії для студентів

18 жовтня 2012

«У світі моїх емоцій»

Робота буде націлена на вирішення таких задач:

• аналіз свого поточного емоційного стану та його гармонізація;
  • усвідомлення власних прихованих емоцій;
  • знаходження внутрішніх та зовнішніх ресурсів, які врівноважують емоції.

Матеріали для роботи: фарби, звуки, кольори, метафоричні асоціативні карти

25 жовтня 2012

«Я і те, чого я хочу» (створення колажу)

• ініціація внутрішнього діалогу;
  • визначення своїх життєвих пріоритетів;
  • зняття емоційної напруги.

Матеріали для роботи: журнали, листівки, декоративні елементи, метафоричні асоціативні карти

Для роботи в групі учасникам необхідно взяти деякі власні декоративні матеріали — стрічки, бісер, різні декоративні елементи (на власний розсуд)

01 листопада 2012

«Моя внутрішня цілісність» (створення мандал)

• усвідомлення власної цілісності;
  • вираження власних емоцій, почуттів;
  • збалансування внутрішньої рівноваги.

Можливі матеріали для роботи: нитки, фарби, метафоричні асоціативні карти

Кожному учаснику ОБОВ’ЯЗКОВО мати з собою власні нитки (для в’язання, різного кольору, товщиною 2−4 мм.)

08 листопада 2012

«Моя жіночність та моя мужність»

Робота буде націлена на вирішення таких задач:

• дослідження власної жіночності та мужності;
  • створення образів власної жіночності та мужності;
  • прийняття своїх жіночних та мужніх рис;

Матеріали для роботи: пластилін, фарби, метафоричні асоціативні карти

15 листопада 2012

«Що в образі мені моєму…?» (створення ляльки)

Робота буде націлена на вирішення таких задач:

• аналіз ставлення до себе, до власного образу Я;
  • бачення себе в майбутньому;
  • визначення власних  основних цінностей.

Матеріали для роботи: тканина, дзвіночки, декоративні елементи, метафоричні асоціативні карти

Кожному учаснику ОБОВ’ЯЗКОВО мати з собою власну тканину (можна декілька видів різного кольору, невеликого розміру — від 50*50 см., не стрейч, краще бавовна), маленький дзвіночок (схожий на той, що вішають на стрічки випускники шкіл, або рибалки на вудочки), різні декоративні елементи (стрічки, бісер, буси тощо — на власний розсуд).

22 листопада 2012

«Я і мій світ» (пісочна терапія, казко терапія)

Робота буде націлена на вирішення таких задач:

• дослідження тенденції взаємодії з оточуючим світом;
  • розвиток комунікативних навичок;
  • зняття емоційної напруги.

Матеріали для роботи: манка, іграшки, метафоричні асоціативні карти

Учасників, які мають маленькі іграшки (як з кіндера або трохи більші за розміром) — просимо їх взяти з собою.

29 листопада 2012

«Намалюю в собі Сонце» (гримотерапія)

Робота буде націлена на вирішення таких задач:

• пізнання свого внутрішнього світу;
  • розвиток творчої уяви;
  • релаксація.

Матеріали для роботи: грим, метафоричні асоціативні карти

Кожному учаснику ОБОВ’ЯЗКОВО мати з собою вологі та сухі серветки, крем для обличчя.

Адреса проведення тренінгів з арт-терапії: Студентська соціальна служба НТУУ «КПІ», вул. Борщагівська, 144 (біля 20-го гуртожитку).