Швидкі тести на ВІЛ — діагностичні набори (тести), призначені для виявлення антитіл до ВІЛ у зразках цільної крові, сироватки або плазми протягом 15 хвилин без застосування спеціального обладнання для проведення імуно-ферментного аналізу.

Тестування на ВІЛ є БЕЗКОШТОВНИМ, АНОНІМНИМ та КОНФІДЕНЦІЙНИМ!!!

Також можна буде пройти тест на гепатит С, за допомогою спеціальних швидких тестів. «Швидке» тестування займає 10 хвилин.

Що ж таке Гепатит С?

Гепатит С — це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту С (НCV). Вірус проникає в клітини печінки, використовує генетичні механізми клітин для відтворення власних копій, які в свою чергу заражають більше клітин. Приблизно в 15% випадків, гепатит С перебігає у гострій формі, це означає, що тіло саме позбавляється від вірусу без довгострокових наслідків. На жаль, у більшості випадків (85%), інфекція стає хронічною і поступово руйнує печінку. З часом це призводить до цирозу і раку печінки.

На жаль, ситуація з захворюваністю на вірусний гепатит С в Україні на сьогодні набуває загрозливих форм, особливо загрожує здоров’ю населення безперешкодне поширення гепатиту С. Ця хвороба часто переходить в хронічну і непомітно вбиває людину, якщо її вчасно не виявити і не вжити заходів. Відомо, що вірус гепатиту С носить у собі кожен тридцятий українець. Тобто 3% населення, а в деяких регіонах і до 10%.

На думку лікарів, гепатит С в Україні вже обігнав за своєю масовістю СНІД. За їх даними, вже мінімум, як у 10 разів гепатиту С більше ніж СНІДу, і за цими даними Україна лідирує в Європі.

З усіх підвидів гепатиту найнебезпечніші — В і С. Ці віруси можуть до півстоліття непомітно руйнувати печінку. Людина почувається зле лише на стадії цирозу або раку.

Лікарі також зазначають, що вчасно поставлений діагноз — це шанс на життя. Тому цього року вперше студенти  НТУУ «КПІ» зможуть пройти тест не лише на ВІЛ/СНІД, але і на Гепатит С.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

• Якщо заздалегідь відомо про захворювання — можна своєчасно розпочати лікування та попередити смертельні наслідки;
  • позитивні результати «швидких» тестів не є остаточними, вони мають бути перевірені лабораторним методом;
  • єдиний шлях виявлення вірусів ВІЛ та гепатиту С в організмі людини — тестування.

Пройти тест на ВІЛ чи гепатит С зможе кожен студент НТУУ «КПІ» з 12:00 до 16:00 в ССС НТУУ «КПІ» за адресою:

вул. Борщагівська, 144 гуртожиток № 20 (окремий вхід зліва від центрального входу в гуртожиток).

За більш детальною інформацією звертайтесь за тел. 406−80−45