28 липня 2017 р. Студентською соціальною службою КПІ ім. Ігоря Сікорського розпочато інформаційно-профілактичну кампанію «Дізнайтесь більше про вірусні гепатити!» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначають щороку більш ніж у ста країнах світу. Дана кампанія триватиме до 25 серпня 2017 р. включно.

В усіх областях України в цей день відбулися інформаційно-профілактичні заходи «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я».  В Києві акція проходила з 11:00 до 16:00 на Контрактовій площі.

Кожен десятий житель Землі інфікований одним з парентеральних гепатитів. У світі 180 млн. людей інфіковані гепатитом С, тобто спостерігається пандемія, яка за своїми масштабами у 5 разів перевищує поширення ВІЛ-інфекції. Щонайменше 1,2 млн. хворих проживають в Україні, більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), епідемія лише гепатиту С вже через кілька років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД. Більше 2 млрд. людей інфіковані вірусним гепатитом В — кожна третя людина і 300−400 млн. хворі на хронічний гепатит В. Згідно до даних ВООЗ, в Україні вірусним гепатитом В інфіковано від 2 до 7% населення. Цього року, з урахуванням проблем із постачанням ліків для хворих на вірусні гепатити в нашій країні та масштабних бойових дій на Сході України, що супроводжуються великою кількістю загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів, проблема надзвичайно високого рівня небезпеки інфікування гепатитом набуває ще більшої актуальності.

Саме тому, Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського приєдналася до державних заходів з профілактики вірусних гепатитів та розпочала інформаційно-профілактичну кампанію «Дізнайтесь більше про вірусні гепатити!» з метою підвищення усвідомленості ризику інфікування гепатитами та їхньої профілактики, інформування університетського загалу про дані захворювання та шляхи їхньої передачі, популяризації здорового способу життя в університеті та розвитку свідомого ставлення до свого здоров’я у молоді.

В рамках даної кампанії, до 25 серпня 2017 р. включно, буде створено цикл із тринадцяти тематичних статей та викладено на даному офіційному сайті та пабліку в соціальній мережі http://facebook.com/sss.kpi Студентської соціальної служби КПІ ім. Ігоря Сікорського. Також, в рамках даної кампанії, соціальним працівникам гуртожитків Студмістечка КПІ ім. Ігоря Сікорського було надано для ознайомлення та інформування студентів, що проживають в гуртожитках університету набори з інформаційно-профілактичних плакатів, брошур та буклетів з даної проблематики, до кожного з яких входили такі інформаційно-профілактичні матеріали: плакати «Факти про гепатит С»; брошури «Захисти себе та своїх близьких. Дізнайся більше про ВІЛ/СНІД та вірусні гепатити В і С!» та «А, В, С. Вірусні гепатити: дізнайся більше!»; буклети «Гепатит», «Гепатит В», «Що таке гепатит С» та «Абетка самозахисту». (Дані матеріали були люб’язно надані постійними партнерами Студентської соціальної служби КПІ ім. Ігоря Сікорського МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).