Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського розпочинає інформаційну соціально-профілактичну просвітницьку акцію з профілактики вживання наркотиків та інших шкідливих звичок серед студентської молоді. З метою популяризації здорового способу життя в університеті та розвитку свідомого ставлення до свого здоров’я у молодого покоління, підвищення поінформованості університетського загалу з приводу епідемії наркоманії в Україні, в рамках даної акції, буде створено цикл із семи тематичних статей та викладено на офіційних сайті та пабліку в соціальній мережі Студентської соціальної служби КПІ ім. Ігоря Сікорського. Акція триватиме до 18 березня 2017 р. включно.

І сьогодні ми розповімо вам про розповсюдженість наркоманії в Україні.

Епідемія наркоманії набирає обертів і стає все більш небезпечною. Україна за дуже короткий час перетворилася в так звану «наркозалежну» країну. За останні 5 років показники розповсюдженості і смертності від наркоманії, а також число осіб, що епізодично вживають наркотичні речовини, але вже знаходяться на диспансерному обліку, зросла майже в 2 рази! На початок ще 2002 року на обліку в закладах охорони здоров'я перебувало понад 100 тисяч осіб, що вживають наркотики, з них неповнолітніх — п'ять з половиною тисяч!

Коли говорять, що статистика знає все, то це навряд чи відноситься до наркоманії. За оцінками МВС, реальна цифра споживачів наркотиків в 10 — 12 разів більше, ніж офіційно зареєстровано, і може скласти більше 1 мільйона  чоловік! Щорічно на наркооблік береться понад 10 тисяч осіб, понад 1,5 тисячі помирає від передозування наркотиків!

Можна з упевненістю сказати, що наркотизація захопила всі регіони України. Ситуація набуває загрозливих розмірів і цілком може розглядатися як проблема національної безпеки. Бо відомо: наркоман на рівні сім'ї все за безцінь розпродасть з дому. На рівні держави — покоління наркоманів не тільки не забезпечить зростання національного добробуту, а й не зможе зберегти створене попередніми поколіннями.

Ситуація з наркоманією ще більш ускладнилася і набула трагічного звучання, коли в середу наркоманів потрапив вірус імунодифіциту людини, що спичинює захворювання на СНІД. З огляду на те, що 80−85% наркоманів вводять наркотичні речовини у вигляді ін'єкцій, поширення ВІЛ-інфекції саме серед цієї групи населення набуло вибухоподібний характер. Загальна кількість офіційно зареєстрованих носіїв вірусу в Україні склало 40000 чоловік, серед яких близько 80% — наркомани.

Саме тому, спираючись на невтішну статистику, ми і розпочинаємо акцію «Ви маєте знати більше!». Слідкуйте за нашим офіційним сайтом та пабліком http://vk.com/sss_kpi Дізнавайтеся більше та скажіть «Ні!» наркотикам!