Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм: молоді люди клали до урни квитки, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім'я котрої діставалось таким чином хлопцеві, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (супровід на різні заходи, складання їй сонетів, гра на лютні тощо). Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ймовірно, він ще дохристиянського походження. Але й донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.

В Англії існувало повір'я за яким перший чоловік, якого зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — бажає вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли із зав'язаними очима.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань (місто в центральній частині західної Польщі). Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем душевнохворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на день Св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча на «свято закоханих», подарунки отримують не лише кохані люди, але й начальники чоловічої статі від підлеглих жінок. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День Св. Валентина особливо поширений серед молоді. Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху «погано вихованих дітей та онуків» або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілізації.

Останніми роками День Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані. 2004 року радикальна група індуїстів «Шив Сена» демонстративно спалювала «валентинки» в Мумбаї.

В Україні не так давно також стало прийнято святкувати Валентинів День. Хоча багато хто й вважає його західноєвропейським святом, що лише примножує попит на різного роду сувеніри та робить виручку квітковим магазинам, ми ж схиляємося до думки,  що робити приємні подарунки коханим та близьким є не таким вже й поганим звичаєм, але  не варто згадувати про романтику лише цього дня, адже Ваші кохані варті найкращого впродовж всього року!

Про кохання іншій людині рано чи пізно говорить кожен з нас. Якщо за все життя Ви не зізналися нікому у коханні, будь то рідним людям чи своїй другій половинці, не засмучуйтесь — у Вас все ще попереду. І ніколи не знаєш де опинишся через рік, п'ять, десять років — в сусідній країні чи на іншому континенті, і, можливо, саме там знайдеться та людина, якій Вам захочеться сказати «я тебе кохаю». Та зовсім не обов’язково вирушати у далеку подорож, можна просто похизуватися коханій людині або друзям своїми знаннями різних мов, адже ми пропонуємо до Вашої уваги переклад хвилюючого висловлювання «я тебе кохаю» на 87 мовах світу.

1. Абхазька — Сара бара бзія бзой
  2. Арабська — Ана ахєбєк, Ана ахєбєкі
  3. Адигейська — Се ори плегун
  4. Алтайська — Мен сені турар
  5. Албанська — Унє дуа ті
  6. Амхарська — Афеггєре анте
  7. Англійська — Ай лав ю
  8. Вірменська — Ес кес сірумем
  9. Афганська — Ма ді кавел міна
  10. Башкирська — Мін хіне яратау
  11. Білоруська — Я тябе кахаю
  12. Бірманська — Чена тінго чхі ті (Чумма тінго чхі ті)
  13. Болгарська — Аз ті обідам
  85. Чувашська -  Еп сана йорадап
  86. Шведська — Яд ельскар дей
  87. Якутська — Мін ен манмаа

Кохаймося, адже ми того варті!