Навчання у Великій Британії коштує грошей та чималих зусиль. Однак чим більше Україна інтегрується в європейську спільноту, тим охочіше українські студенти шукають можливості спробувати закордонного «граніту науки».

Навчання може бути різним — вивчення англійської мови у Великій Британії, здобуття професійної кваліфікації, захисту бакалаврської (магістерської) роботи або ж здобуття другої вищої освіти.

Статистика свідчить, що британські викладачі дуже високо оцінюють підготовку українських хлопців та дівчат.

Останнє — не менш важливо, аніж, скажімо, складений тест з англійської мови IELTS 6.0 — 6.5 (саме з таким показником або рівноцінним за іншою системою оцінювання приймають документи від іноземних абітурієнтів). У британських вишах головне навантаження — це пошукова робота й самостійна підготовка з низки предметів, і сувора дисципліна тільки сприяє вчасним залікам.

З огляду на досить високі вимоги до навчання у Великій Британії, часто виникає питання — а чи варто їхати кудись далеко по диплом?

Справді, якщо студент лише хоче отримати диплом, тоді не слід і напружуватися.

Особливість навчання у вищих навчальних закладах Європи, й Великої Британії зокрема, полягає в тому, що до вишу вступають далеко не всі випускники шкіл. Порівняймо з українськими реаліями: після школи — тільки в універ, інакше скажуть, що ти невдаха. Але хто вже був названий студентом й не має на меті його покинути, той вже вчиться не заради диплому — а заради своєї майбутньої кар’єри, перспективи, фінансової незалежності. І за кожний потрачений фунт на навчання вони відповідають недоспаними ночами над підручниками, дослідницькими роботами й унікальними проектами, готових хоч сьогодні застосовувати у виробництво.

Гарний взірець для більшості українських студентів, чи не так?

Щоправда не кожний зважиться рішуче змінювати свою університетську установку. Більше того, не знаючи броду, мудрі люди кажуть, не лізьте у воду.

Чи вам це потрібно, з чого починати, які документи готувати до вступу, чи моєї англійської достатньо, який з британських університетів обрати — коло питань буде тільки збільшуватися, щойно ви почнете свою пошукову роботу з навчання за кордоном. І допомога експертів в галузі освіти за кордоном часто буває вкрай необхідною.

Також у нагоді можуть стати спеціалізовані освітні виставки.

Так, 20 жовтня відбудеться четверта щорічна виставка британських навчальних закладів «Бізнес по-англійськи».

Директори, професори та інші представники британських університетів, коледжів, мовних шкіл і навчальних центрів для керівників приїжджають до Києва, щоб особисто зустрітися з тими, кому англійська мова та британський диплом необхідні для роботи та кар'єри.

Дата: 20 жовтня 2011 р.

Час роботи виставки: 12:00−20:00

Місце: м. Київ, готель «Хаятт» (вул. А. Тарасової, 5)

Організатори виставки: освітнє агентство «Бізнес-Лінк» за підтримки Британської Ради в Україні та посольства Великої Британії в Україні.

«Бізнес по-англійськи» — це гарна нагода поспілкуватися з викладачами та директорами навчальних закладів Великої Британії, обрати для себе мовну програму на канікули (2 тижні англійської в Англії — кращий варіант, аніж тримісячні курси в Україні) або подбати про стажування за кордоном.

Підготувала Ірина Виртосу,

освітнє агентство «Бізнес-Лінк»