До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу, Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського розпочинає інформаційну соціально-профілактичну акцію «Все, що Ви маєте знати про туберкульоз!» з метою усвідомленості ризику захворювання на туберкульоз та його профілактики, інформування університетського загалу про дане захворювання та шляхи його передачі, популяризації здорового способу життя в університеті та розвитку свідомого ставлення до свого здоров’я у молоді, в рамках даної акції, буде створено цикл тематичних статей та викладено на офіційних сайті та пабліку в соціальній мережі Студентської соціальної служби КПІ ім. Ігоря Сікорського. І сьогодні ми розповімо вам про те, що таке туберкульоз, історію виникнення даного захворювання та про розповсюдженість туберкульозу в світі та Україні. Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи с 90-х років ХХ століття помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і в Україні. Третина населення Земної кулі інфіковані туберкульозною паличкою. З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас в країні виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання, і 30 хворих помирає. Відмічається збільшення числа дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя кількість хворих серед них збільшилась на 100%. Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливе зараження збудником туберкульозу, який стійкий до протитуберкульозних препаратів. І сполучення туберкульозу з ВІЛ-інфекцією (СНІДом).

Туберкульоз — це інфіковане захворювання , що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважно ураження легенів, але можливе й ураження інших органів людини. Туберкульозом хворіють за часів появи людства. Туберкульозні ураження хребта виявлені під час дослідження останків людини періоду неоліту (5 тисяч років до нашої ери). Їх також знаходили в єгипетських муміях (2700 років до нашої ери). У 1882 році німецький вчений Роберт Кох виявив, новий збудник туберкульозу — туберкульозну бацилу, яку назвали паличкою Коха (сьогодні — мікобактерія туберкульозу). В 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив промені, пізніше названі його іменем. І в тому ж році отримав першу рентгенограму, що дозволило лікарям в подальшому використовувати цей винахід для діагностики туберкульозу. В рамках акції «Все, що ти маєш знати про туберкульоз!» Ви дізнаєтеся про те, як запобігти захворюванню, що характерно для цієї хвороби, якими мають бути Ваші дії в разі підозри на захворювання. Ми Вам розповімо про своєчасне виявлення та лікування туберкульозу.