23 квітня 2013 року ти матимеш унікальну можливість стати донором та врятувати не одне життя!

Приходь цього дня на здачу крові в Студентську соціальну службу КПІ  з 09.30 до 14.00 за адресою: вул. Борщагівська, 144, 20 гуртожиток, окремий вхід зліва.

Можливо ти навіть не здогадуєшся, як багато ти можеш зробити в цей день для людей, чиє життя знаходиться в небезпеці. Кожна дитина, яка захворіла на рак, чи людина, що потрапила в аварію, сподіваєтся на твою допомогу. В твоїх силах врятувати життя цих людей!

Основним і єдиним джерелом крові та її компонентів є донори. На межі життя і смерті через велику крововтрату, у восьми випадках з десяти, життя людини можна врятувати, якщо цю втрату своєчасно заповнити. Поки немає на світі препарату, який замінює кров. Тому донорська кров є життєво необхідною. Але донорів зараз не вистачає і це є проблемою всієї держави.

Лише одна здача крові може врятувати два маленьких дитячих життя! Не залишайся осторонь, ДОПОМОЖИ! Твоя допомога безцінна!

Тим більше, їхати нікуди не знадобиться, адже  висококваліфіковані лікарі-спеціалісти обслуговуватимуть мобільну станцію переливання крові, облаштовану в Студентській соціальній службі 23 квітня.

Ти маєш знати, що основний принцип донорства:
«Ніякої шкоди донору —
максимум користі для хворого

1. Взяття крові відбувається одноразовими системами при строгому дотриманні правил асептики і антисептики, а також санітарно-гігієнічних вимог.
  2. Через проблему дефіциту донорської крові, держава стимулює донорів, шляхом надання коштів або забезпеченням сухим пайком.
  3. Крім того, донор отримує офіційне звільнення від учбового чи трудового процесу терміном на 2 дні.
  4. Так, для будь-якої здорової дорослої людини процес кроводачі абсолютно безпечний і не завдає шкоди організму. Більше того, медики вважають, що донорство корисне.
  5. Організм донора постійно самовідновлюється за рахунок виведення надлишку крові і її компонентів (людина здала кров і в її організм поступає сигнал, що пора відновлюватись). Це  — профілактика таких захворювань як серцево-судинні, імунної системи, порушення травлення, роботи печінки і підшлункової залози.
  6. Під час кроводачі відбувається неспецифічна реакція організму на втрату самого себе — і таким чином організм тренується на випадок можливої крововтрати. В критичній ситуації при великій крововтраті у донора більше шансів вижити, ніж у людини, яка не здавала кров.
  7. По даним досліджень фінських вчених, чоловіки, які здають кров, в десятки разів менше схильні до інфаркту; дані американських дослідників підтверджують, що чоловіки-донори на 30% менше страждають серцевими приступами.
  8. Донор має можливість постійно контролювати стан свого здоров'я за рахунок регулярних медичних оглядів і безкоштовних аналізів на найбільш розповсюдженні інфекції.

Отже, ти ідеальний донор, якщо:

1. Почуваєшся добре.

2. Маєш бажання допомогти хворому.

3. Віком від 18 до 60 років.

4. Вагою від 50 кг.

5. Маєш паспорт громадянина України.

5 причин стати донором:

1. Твоя разова здача крові врятує два життя, приємно відчувати причетність до долей світу взагалі та безпосередньо до чужої долі.
  2. Донорів не так багато, приємно усвідомлювати, що ти — один з небагатьох. Це підвищує самооцінку.
  3. Бути здоровим нині модно, авторитетно, престижно, а у донори беруть тільки здорових людей. Приємно знати, що ти — з їх числа.
  4. Після здачі крові відчувається прилив нових сил — так проходить реакція на оновлення організму.
  5. Навіть одноразова здача крові оздоровлює та омолоджує організм. Оживлюється клітинний склад, переміщуються рідини внутрішнього середовища організму, стимулюється кровотворення.

Як харчуватись перед здачею крові:

1. Напередодні, ввечері необхідно прийняти легку вечерю, при цьому не можна вживати жирну, смажену, гостру, молочну їжу, яйця та масло.
  2. За 2 доби не вживайте спиртні напої. За 3 доби  також не вживайте аспірин, анальгін, і ліки, до складу яких вони входять.
  3. В день здачі крові бажано бути відпочившим, легко поснідати (рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, соки, морси, мінеральна вода, каша, макарони, фрукти (крім бананів).
  4. Не можна приходити на здачу крові після роботи в нічну зміну.

Що робити після здачі крові?

1. Спокійно посидіть 10−15 хв.
  2. Якщо ти відчуєш запаморочення або слабкість — звернись до медичного персоналу (найпростіший спосіб позбутись запаморочення — лягти і підняти ноги вище голови або сісти і опустити голову між колінами).
  3. Бажано не палити протягом години-двох.
  4. Не знімай пов'язку на лікті 3−4 год., намагайся не мочити її.
  5. Уникай фізичних навантажень протягом доби.
  6. Намагайся утриматись від керування автомобілем, якщо це не можливо — проявляй підвищену обережність.
  7. Утримуйся від вживання алкоголю протягом доби.
  8. Намагайся  правильно і регулярно харчуватись протягом двох діб.
  9. Вживай багато рідини протягом двох діб.

Також ти отримаєш:

1. Смачне печиво та сік або чай.
  2. Безкоштовну перевірку на ВІЛ/СНІД та гепатити В і С.
  3. Два офіційних вихідні.
  4. ВРЯТОВАНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ, ЩО БУДЕ ЗАВЖДИ ТОБІ ВДЯЧНА.

Отож, якщо ти зважився, заповни анкету, яку можна скачати тут: anketa_donora та відішли на адресу: donorkpi@i.ua

Ти той, хто нам потрібен! Не зволікай, адже це може коштувати комусь  життя!

Ти матимеш офіційне звільнення від занять, тому не залишайся осторонь, ДОПОМОЖИ!

І пам’ятай, не потрібно бути супергероєм, щоб врятувати людині життя!

Бути супергероєм просто!

Обов’язково 23 квітня візьми з собою ПАСПОРТ!