6−7 січня весь православний світ відсвяткує Різдво Хрістово. Не дивлячись на те, що це свято вважається сімейним, шанувальники старовинних традицій можуть прийняти участь в народних обрядах і гуляннях.  Різдво 2012 року прийде в наші будинки в Святвечір, 6 січня. Цього дня за традицією не снідають і не обідають — це останній день 40-денного Різдвяного поста. Зате увечері збираються за родинним столом, щоб з першою зіркою почати святкову вечерю.

Проте, Святвечір  не обов'язково проводити вдома. Багато етнографічних комплексів і етнічні ресторани готують до цього вечора особливі святкові програми із дотриманням народних традицій і обрядів. Так, «Мамаєва слобода» пропонує замовити на Святвечер святкову вечерю в одній із садиб на території комплексу. Відсвяткувати Різдво 2012 року в автентичній атмосфері українського села запрошує і Національний музей народної архітектури і побуту «Пирогово» під Києвом. Відвідувачі зможуть не лише поглянути виступи творчих колективів, але і прийняти участь в народних обрядах. Тут теж обіцяють всіх пригостити святковою кутею.

Майже у всіх православних храмах України в ніч з 6 на 7 січня пройдуть різдвяні богослужіння. А починаючи з 7 січня в Україні почнуться різдвяні гуляння.

У столиці Різдво Христово традиційно відсвяткують на Майдані Незалежності, де зараз проходить Різдвяний ярмарок. Святкові торжества почнуться 7 січня о 14:00. З боку Михайлівської вулиці на Майдані буде зведена сцена у вигляді вертепу, на якій пройде велике різдвяне свято «Христос народився! Славімо Його!». Глядачам буде запропонована різноманітна яскрава програма у виконанні кращих фольклорних колективів країни. Прозвучать народні пісні, колядки і інші обрядові пісні.

«Країна Мрій Різдвяна — 2012»

Дата проведення 7−8 січня;

Місце проведення: «Мамаєва Слобода», м.Київ, вул. Донця 2

У святковій програмі

7 січня

— 16:00 Відкриття «Країна Мрій Різдвяна»