Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України входить до природно-заповідного фонду України. Він є об'єктом комплексної охорони і належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави.

Сьогодні НБС ім. М. М. Гришка НАН України за різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. До складу ботанічного саду входить 8 наукових відділів, унікальний колекційний фонд НБС налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин та 1347 родів.

Ми пропонуємо Вам 10 причин відвідати Національний ботанічний сад

Особливу увагу слід звернути на другий пункт, оскільки саме зараз розцвітає бузок і традиційно помилуватися цим видовищем у Національному ботанічному саду.

Сад бузків (Сірінгарій) — одна з найдекоратівніших колекційно-експозиційних ділянок саду, яка вже давно стала його своєрідною візитною карткою.

Будівництво Cірінгарію розпочалось в 1948 році за проектом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Л. І. Рубцова. В основу створення покладене регулярне планування, яке уможливлює найраціональніше розташування на порівняно невеликій території значної кількості сортів, сприяє зручному їх огляду, забезпечує рівномірне розміщення відвідувачів під час квітування бузків.

Розташований Cірінгарій на різнопологому Дніпровському схилі у вигляді великого різнобарвного квітника перед Видубицьким монастирем. З найвищого місця відкривається чудова панорама на Cірінгарій, Дніпро та задніпровські далі, Видубицький монастир. Все це в комплексі захоплює, глибоко вражає та приваблює відвідувачів.

Площа Саду бузків становить 2,45 га.

Перші сорти бузків звичайного (S.Vulgaris L.) і широколистного (S.oblata Lindl.) французької, німецької та американської селекції завезли в 1946 році з Німеччини. Саме ці сорти (30 найменувань) склали основу колекції, яка постійно зростала і зростає за рахунок нових сортів, що виводять в країнах Європи, Америки і Середньої Азії.

Нині колекція бузків Національного ботанічного саду складає 21 вид (з 28 існуючих в природі), близько 90 сортів та більше ніж 90 декоративних гібридів селекції НБС. Загальна кількість кущів сірінгарію становить близько 1500.

Селекційну роботу з бузками розпочали в 1957 році, результатами якої нині є сорти: Богдан Хмельницький, Тарас Бульба, Вогні Донбасу, Полтава, Рожева хмара (автор Л.І. Рубцов), Леся Українка та 8 високодекоративних спонтаних гібридів, які згодом набудуть статусу сорту (автор В.К.Горб).

Сірінгарій НБС за кількістю сортів дещо поступається окремим зарубіжним колекціям, але за витонченістю планування, за пишністю кущів та надзвичайно рясним щорічним квітуванням і красою пейзажів, що його оточує, залишається неперевершеним.

Корисна інформація

Призначення Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка: Збереження та вивчення рідкісних і зникаючих видів місцевої та світової флори.

Загальна характеристика: науково-дослідна природоохоронна установа НАН України з питань інтродукції, акліматизації та селекції рослин.

Колекції та експозиції для відвідування

У Національному ботанічному саду ЗАБОРОНЕНО

Адреса: 01014 м.Київ, вул.Тімірязєвська, 1.

Проїзд: від станції метро «Печерська» автобусом №62 та тролейбусом №14 до кінцевої зупинки «Ботанічний сад».

Графік роботи

Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка відкритий для відвідувачів:

травень — серпень з 8:30 до 21:00

вересень — квітень з 8:00 до настання сутінок

Оранжерейний комплекс відкритий для відвідування щоденно з 11:00 до 17:00.

Вихідний — понеділок, вівторок.

Вхідні квитки

Вартість вхідного квитка в НБС:

для дорослого — 20 грн.

для школярів — 5 грн.

для дітей до 7 років, пенсіонерів та пільгових категорій відвідувачів (ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди аварії на ЧАЕС, військовослужбовці строкової служби) — вхід безкоштовний.

Вартість вхідного квитка в Оранжерейний комплекс:

для всіх категорій відвідувачів — 5 грн.

Вартість абонементів на відвідування ботанічного саду одним дорослим, який супроводжує дитину віком до 7 років:

протягом одного місяця — 150 грн.

Бажаємо Вам приємної прогулянки весняним бузковим садом!

Використані матеріали офіційного сайту Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка www.nbg.kiev.ua