В умовах сучасного світу, коли більшість людей, в силу роду їх занять, ведуть сидячий та малорухомий спосіб життя, необхідно виділяти час на заняття спортом, щоб елементарно підтримувати себе в тонусі. Під заняттям спортом, у даній статі, ми маємо на увазі  не спорт, яким займаються професійні спортсмени, а різного роду фізичну активність: тренування в спортзалі, пробіжки на свіжому повітрі, танці, плавання, фітнес та ін., адже наша читацька аудиторія, у своїй більшості, молоді люди студентського віку.

Отже, до вашої уваги десять причин, що, маємо надію, вмотивують вас займатись спортом:

1. Спорт уповільнює процес старіння! Запитуєте, яким чином? Все просто — за рахунок покращення роботи серця і нормалізації кров'яного тиску, в результаті чого поліпшується здоров'я.

2. Омолодження шкіри. Дівчата, зверніть особливу увагу! При заняттях спортом організм отримує більше кисню, ніж при сидячому і малорухомому способі життя. А чим більше кисню, тим активніше кровообіг. Тому приплив свіжої крові безпосередньо покращує стан шкіри і сповільнює процес утворення зморшок.

3. Схуднення та підтримка необхідної ваги тіла. Займаючись спортивними вправами, можна  контролювати апетит завдяки тому, що збільшується кількість ендорфінів, які виділяє мозок в таких ситуаціях. Ендорфіни запобігають передчасному виникненню почуття голоду, допоки організму не потрібна буде справжня «підзарядка».

4. Заняття спортом допомагають зняти нервову напругу. Виконуючи чергову фізичну вправу, можна звільнитися від зайвого адреналіну, одної з головних фізіологічних причин роздратованості, яка тягне за собою стрес. Погодьтесь, щоб мати сили на активне життя, необхідно не лише добре виглядати  ззовні, але й підтримувати гармонію та рівновагу зсередини.

5. Відмінний фізичний стан організму. Обов’язково потрібно підкреслити прекрасну фізичну форму, якої досягають в процесі регулярних спортивних занять. М'язи підтягуються, об'єми зменшуються, форми тіла стають привабливішими. Невже це не привід для того, щоб встати трошки раніше і зробити хоча б 10-хвилинну зарядку?

7. Розширення кола знайомих. Відвідуючи тренажерні зали, танцювальні групи та фітнес-центри, ви знайдете багато нових знайомих та друзів, розширите свій кругозір, що є дуже вагомим пунктом у довгому списку «плюсів» заняття спортом.

8. Стабільність гормональних показників організму. Регулярні заняття фітнесом, ранкові пробіжки, хореографія значно покращують  гормональний фон. Сьогодення показує, що гормональний дисбаланс — це одна з актуальних та поширених проблем серед молоді, а особливо жінок, що часто позбавляє щастя материнства. Три заняття фізичними вправами в тиждень — і можна значно зменшити ризик дисбалансу гормонів.

9. Боротьба зі шкідливими звичками. Займаючись спортом, легше відмовитися від шкідливих звичок, а особливо паління. Вправи добре стимулюють обмін речовин. Відомо, що спортсмени, які кинули палити, простіше справляються з великими навантаженнями, оскільки у них покращується постачання тканин киснем, яке, звичайно ж, ускладнюється, коли людина палить.

10. Прекрасний настрій і як результат — підвищення ефективності занять. Найголовніше — люди, які займаються спортом задля свого фізичного здоров’я та гарного настрою свідомо, а не тому, що хтось розповів, як це корисно чи модно в наш час, підвищують результативність занять вдвічі!

З кожним роком все більше студентів позбуваються шкідливих звичок та намагаються вести здоровий спосіб життя,  і це дуже тішить нашу Студентську соціальну службу НТУУ «КПІ». Тож, якщо ви досі роздумуєте, чи починати займатися спортом, але вам постійно щось заважає, сподіваємось, ми змогли вмотивувати вас до цього важливого кроку, адже ми бажаємо вам бути здоровими, бадьорими і прожити довге та щасливе життя!